įmonių teisė

MB mokesčiai. Aktualijos

23-04-2015 Parašė: Solvus

Atnaujinta:

http://www.solvus.lt/lt/straipsniai/mazuju-bendriju-mb-mokesciai-nuo-2015-m/

Mažosios bendrijos mokesčiai nuo 2015 m. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 2,4,5,6,7,8,9,10,16,17,29,30,31 ir 36 straipsnių bei priedo pakeitimo įstatymą. Šio įstatymo 2 straipsnyje, kuriuo keičiama galiojančio įstatymo 4 str. 1 d. yra numatyta, kad socialiniu draudimu privalomai bus draudžiami ir mažųjų bendrijų vadovai, kurie pagal Mažųjų bendrijų įstatymą nėra tų mažųjų bendrijų nariais. Taip pat yra numatyta papildyti įstatymo 7 str. 1 dalį 9 punktu, t.y. socialinio draudimo įmokos skaičiuojamos nuo kiekvienam apdraustajam asmeniui apskaičiuotos darbo užmokesčio sumos, ne mažesnės kaip minimalioji mėnesinė alga, taikoma taip pat ir mažųjų bendrijų vadovams, kurie pagal Mažųjų bendrijų įstatymą nėra tų mažųjų bendrijų nariais, apskaičiuotas pagal civilinę (paslaugų) sutartį už vadovavimo veiklą gautas pajamas nuo kurių skaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą. Taip pat siūloma nustatyti, kad tuo atveju, kai mažosios ūkinės bendrijos apmokestinamos pelno, apskaičiuoto pagal Pelno mokesčio įstatymą, ir mokestinių metų pelno mokesčio skirtumas yra didesnis nei 24 minimalių mėnesinių algų sumą, mažosios bendrijos nario socialinio draudimo įmokų bazė negali būti mažesnė nei 12 minimalių mėnesinių algų.

Seimo narių grupė taip pat yra pateikusi Lietuvos Respublikos socialinio draudimo įstatymo 7 straipsnio 2 d. pakeitimo projektą bei siūlo nustatyti, kad tuo atveju jeigu bendra deklaruota metinė socialinio draudimo įmokų bazė yra mažesnė negu 12 minimaliųjų mėnesinių algų, likusią socialinio draudimo įmokos dalį apdraustieji gali mokėti savanoriškai Vyriausybės nustatyta tvarka.

Darbuotojas neblaivus darbe. Teisinės pas... Darbo ginčų komisijos sprendimo apskundim...

Pabrėžiame, kad ši informacija nėra ir negali būti laikomi teisine konsultacija ar išvada, ja negalima remtis santykiuose su trečiaisiais asmenimis. Teisinė konsultacija ar išvada gali būti pateikiama tik išsamiai išanalizavus visas konkrečios situacijos faktines bei teisines aplinkybes. Dėl individualios teisinės konsultacijos galite kreiptis info@solvus.lt